Вино з шовковиці: п'янкий ковток літа | Страви та рецепти
Головна / Напої / Вино з шовковиці: п'янкий ковток літа
Вино з шовковиці: п'янкий ковток літа
0
Літо щедре на безліч фруктів і ягід, зокрема на шовковицю. Ця невибаглива ягідка буквально сиплеться під ноги, і багато хто вважає її мало не сміттям. Як смачно і корисно можна використовувати це джерело вітамінів? Пропонуємо тобі рецепт вина з шовковиці. Кажуть, воно нічим не поступається виноградному напою, отже чому б не спробувати?Сама по собі шовковиця - ягода солодка і ніжна, а тому вино з шовковиці може вийти невиразним. Щоб трохи додати йому жвавості й кислинки, можна поєднувати шовковицю з іншими ягодами або фруктами, наприклад, сливою, аличею, малиною, вишнею, лимоном, ізюмом тощо. Все на твій розсуд.Для такого домашнього вина підійдуть і чорні, і білі ягоди шовковиці, хоча з чорних, звичайно, і колір буде нарядний, та й на смак вони більш насичені. Інгредієнти:
2 кг шовковиці,
100 г ізюму,
1,5 кг цукру,
10 г лимонної кислоти,
5 л води.
Спосіб приготування:
Шовковицю для вина бажано брати стиглу, не гнилу і зібрану в чистому місці, далеко від дороги і вихлопних газів. Ягоди шовковиці очисти від сміття, по можливості протри від пилу. Мити її не потрібно, щоб не видалити природні дріжджі, які знаходяться на поверхні ягід.
Поклади шовковицю в скляний бутель, додай ізюм, цукор, лимонну кислоту, перемішай, щоб ягоди пустили сік, і залий водою.
Накрий ємність марлею і постав у темне місце на бродіння, періодично 1-2 рази на день перемішуючи сусло дерев'яною палицею. Приблизно через 2-3 дня маса почне бродити, з'явиться піна і характерний запах.
Проціди сік через марлю, щоб відфільтрувати макуху. Відіжми і викинь м'якоть, а сік шовковиці перелий в ємність для подальшого бродіння приблизно на 3/4 всього об'єму.
Зверху на горлечко одягни гумову рукавичку з маленькою дірочкою для виходу газу або встанови гідрозатвор. Постав майбутнє вино з шовковиці в тепле місце для бродіння. Залежно від температури й активності дріжджів бродіння домашнього вина з шовковиці може тривати від 20 до 50 днів.
Як тільки рукавичка опуститься, піна зменшиться, молоде вино з шовковиці посвітлішає, а на дні з'явиться осад, процес бродіння завершений. Акуратно злий вино з осаду через гнучкий шланг. Для цього один кінець трубки опусти в ємність із вином, не чіпаючи осад, а інший кінець помісти в ємність, що ставиться нижче рівня вина, і потягни повітря, поки не піде вино.
Проціди вино з шовковиці через марлю, щоб очистити його від осаду. Щільно накрий, щоб вино менше контактувало з повітрям, і відправ у темне прохолодне місце приблизно на півроку для дозрівання.
Періодично 1 раз на місяць зливай вино через шланг, щоб очистити від осаду. Спробуй вино на солодкість і при бажанні додавай цукор за смаком.
Готове вино з шовковиці розлий по пляшках і щільно закрий. Таке вино може зберігатися в холоді кілька років.
Якщо традиційні бутерброди зі шпротами вам набридли, а часу та бажання готувати щось складне не має, то у пригоді стане запечена картопля зі шпротами....
Є такі рецепти сніданків, які дивують — у них поєднується користь, простота і легкість, а створювати з ними кулінарний шедевр одне задоволення. Наш - ...
Така страва цілком може вважатися дієтичною. Тут присутні курячі грудки, в яких міститься багато білка й амінокислот, а ще парочка помідорів з їхніми ...
Манник — це той самий пиріг з дитинства, яким часто пригощала бабуся або готувала мама до чаю. Він не потребує екзотичних інгредієнтів і вдається наві...
Салат “Нарциси” створює весняний настрій своїм виглядом. Цікавий декор робить його святковим та надзвичайно привабливим. Для приготування салату можна...
Історія легендарного американського десерту, що зігріває душу.Фраза "as American as apple pie" давно вже стала синонімом чогось по-справжньому традиці...