Чи потрібно перед приготуванням замочувати каші, горіхи і бобові?
0
Чи можна не замочувати крупи, горіхи та бобові? "Так", – відповідає авторка блогу про здоровий спосіб життя та їжу Spoon! Анастасія Голобородько.
Однак вона радить замочувати каші, горіхи й бобові перед вживанням чи приготуванням за трьох умов:
- ви маєте захворювання ШКТ; - ви хочете покращити функцію їжі просто так (замочування – це майже пророщування, там дуже активна ферментна сила); - вас бентежить якість зберігання продуктів.
"Сире сухе насіння горіхів, насіння, бобових і зернових спочатку перебувають у стані “очікування” команди, тригера для того, щоб прорости. В такому “сплячому” стані вони можуть бути роками, а деякі й десятиліттями. Стримувальна від проростання сила виникає завдяки інгібіторам ферментів, що є у їхньому складі", – зазначає Анастасія Голобородько.
За її словами, фермент – це "жива сила, яка пробуджує зернятко та активізує в ньому паросток". Інгібітор – якась речовина, що пригнічує цей фізіологічний процес.
Коли насіння, боби й горіхи на деякий час стикаються з водою, інгібітори залишають оболонки. Або вимиваються, або розчиняються, або знижують концентрацію.
"Такі “замочені” зерна та насіння ще називають “активованими”. Видаливши інгібітори й віддавши їх воді, зернятко набуває просто вибухової життєвої сили і готове дати паросток. Такі “активовані” каші й горіхи, бобові дуже легко засвоюються і не дають побічних ефектів травлення (здуття від горіхів, газоутворення від бобових тощо). Без цього кроку – також ок, благаю. Без крайнощів – іноді просто відваріть собі гречку)", – пише фахівчиня.
Такі зерна і горіхи, боби та насіння посилюють вміст поживних речовин у собі від 300% до 1200%. Неймовірно, правда? Це і є процес початку ферментації, один з ефектів якої – виробництво ензимів та мікронутрієнтів усередині продукту.
Проростання та активізація не може статися у шліфованих крупах. Оскільки у них під час шліфування видаляється ендосперм – зародкова частина зерна.
"Грубо кажучи, дикий або неочищений рис під час замочування проросте, білий шліфований (басматі, жасмин, круглозернисті – НЕВАЖЛИВО) рис, булгур, паста, пластівці швидкого приготування – ні. Ці продукти позбавлені життєвих сил", – додає вона.
Пропонуємо рецепт гнізд із фаршу з ананасами та сиром, який дивує своїм оригінальним смаком. Таку страву легко можна подати на святковий стіл і всі го...
Шукаєте ідею для легкої й смачної страви? Скумбрія в маринаді, запечена у вигляді маленьких шашличків на шпажках, — саме те, що потрібно! Соковита, ар...
Медовик — це класичний торт, який підкорює своїм ніжним смаком, ароматом меду та легкістю приготування. Його тонкі коржі, просякнуті кремом, створюють...
Зверніть увагу на цей рецепт – вегетаріанський олів’є з авокадо. Незвична версія улюбленого салату здивує навіть тих, хто вважає себе шанувальником кл...